Suurärimees Kofkin süüdistab prokuratuuri laimus

 (37)
Suurärimees Kofkin süüdistab prokuratuuri laimus
Foto: Andres Putting

Suurärimees Alexander Kofkin süüdistab 5. septembril tehtud avalduses Eesti prokuratuuri tema laimamises, millega Eesti prokuratuur kahjustab tema kui rahvusvahelise ärimehe mainet.

„Mulle on tähtis minu enda ja minu sõprade hea nimi ja seetõttu teengi ma käesoleva avalduse,“ lausub Šveitsis elav Kofkin, kes omab ettevõtteid mitmetes Euroopa maades, vahendab ajaleht Pealinn.

Kofkin süüdistab prokuratuuri laimukampaanias enda aadressil ja lükkab ümber süüdistused nagu oleks tema ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar teinud lubamatut koostööd.

„Meedias on viimasel ajal avaldatud väiteid, nagu ma oleksin mingitel kahtlastel asjaoludel rahaliselt toetanud Edgar Savisaart või temaga seoses olevaid juriidilisi isikuid,“ põhjendab Kofkin oma avaldust.

„Seda, kuidas ja keda ma toetan, on mõistetavalt ainult minu otsus. Olen küll Austria kodanik, aga püüdnud toimida nii, nagu põhiseadusega tagatud ka igale vabale Eesti Vabariigi kodanikule. Kahjuks kummastab meedias avaldatud vihjete tagant välja kellegi soov nagu ei oleks lubatav tegemist teha E. Savisaarega või kui seda siiski tehakse, alustavad riigi esindajad toetaja suhtes laimukampaaniat.“