SUUR TANTSUPEO PILDIGALERII: “Nii võimas oli, kõik plaksutasid!”

 (86)
lisatud veel fotosid!
SUUR TANTSUPEO PILDIGALERII: “Nii võimas oli, kõik plaksutasid!”
Foto: Tanel Meos

Tantsupidu sai läbi. Ülevas meeleolus publik seisis terve laulu “Põhjamaa, me sünnimaa” ajal püsti, nii mõnelgi palgel oli näha pisaraid. Emotsioonid ilusast päevast kobrutasid pinnale ja raske oli lauluväljakult lahkuda.

Tantsulavalt lahkuvad lapsed ei suuda oma vaimustust varjata: “Nii võimas oli,” kiljusid nad rõõmsalt silmade särades. “Kõik plaksutasid, nii palju rahvast oli!”

Kell pool seitse avati tantsupeo väravad ja rahvast voolas pea ühtlase voona väravatest sisse. Delfi reportrei sõnul on täna peol rohkem rahvast kui eile ning vaid üksikud pingikohad on vabad.

Nagu ikka rahvarohketes kohtades on lauluväljakul igal pool järjekorrad. Nii ootab näiteks pangabussi juures võimalust raha välja võtta oma paarkümmend inimest ning ka tualettide ees on traditsiooniliselt järjekorrad.

Raha läheb kindlasti vaja, kui on tahtmist endale mõnd rahvussümboolikaga eset soetada. Väike Eesti lipp, millega peolistele lehvitada, maksab näiteks kolm eurot, rahvusvärvides dressipluus aga 35 eurot.  Kuna peo alguseni on veel piisavalt aega, saab rahulikult raha võtta ja natuke ostelda.

Igaks juhuks tasuks tasku münte kaasa varuda, sest paljud söögikohad, kus on ka suured järjekorrad, on hädas vahetusraha leidmisega.