Sundüürnik erastama, pärijale raha!

 (77)

Keskfraktsioon tegi ümberasujatele varade tagastamise küsimuse asjus muudatusettepaneku, mille kohaselt saaksid sundüürnikud tüliõunaks olevad korterid lõpuks erastada ning teine pool kompensatsiooni.

Ühtlasi nähakse ette hüvitise maksmine ka neile, kes on kannatanud n-ö alusetute tagastamiste-erastamiste või kohtu vigade tõttu. Seaduse alusel pidanuks kõik sellised tehingud olema külmutatud, kuid praktikas on neid paraku tehtud, vahendas Delfile erakonna pressiesindaja.

“Kehtiks põhimõte, et õigustutud subjektide ringi ei laiendata ning omandireformi saaks selles osas viia lõpule,” sõnas keskfraktsiooni liige ja põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp.

Keskfraktsiooni hinnangul oleks selline kompromiss õiglane nii asjasse vahetult puutuvate isikute kui ka riigi seisukohalt. “Paratamatult toob ka see lahend kaasa kulusid, kuid vähimaid kui ülekohtu heastamisega maksumaksjal kanda tuleks,” lisas Sepp. “Koduõigus on kaasaegse Euroopa inimõiguste kaitse seisukohalt enam väärt kui mitmenda ringi pärijate ootus varale.”