Suhtekorraldajad: Andrus Ansip peaks vabandama

 (186)
Suhtekorraldajad: Andrus Ansip peaks vabandama
Foto: Andres Putting

Aastaid poliitikutega töötanud suhtekorraldajad Janek Mäggi ja Ivo Rull tunnistasid Delfile, et kui peaminister Andrus Ansip vabandaks oma ACTA-teemalise sõnavõtu pärast riigikogus, muutuks riigis õhk puhtamaks.

Kas peaminister peaks vabandama?

Ivo Rull: "Ansip võtaks tõesti ühiskonnas pingeid maha, kui ta vabandaks kõigi ees, keda solvas tema reljeefne esinemine riigikogus. Kõrgete ametite paradoks on, et avalikkus ja meedia võivad ministreid alati naeruvääristada, kuid ministrid rahvast naeruvääristada ei tohi."

Janek Mäggi: "Peaks, sest peaminister ei tohiks avalikult ülemäära ärrituda. Samas on Eesti poliitikutele vabandamine võõras isegi kriminaalsevõitu tegude puhul. Keskmine Eesti poliitik ei tee kunagi midagi taunimisväärset, rääkimata eksimisest."

Kõik algas selles peaministri esinemisest riigikogus: "Härra Heimar Lenk! Te olete asjast ikka väga valesti aru saanud, Eesti kuulub nende 5 Euroopa Liidu liikmesriigi hulka, kes pole allkirjastanud võltsimisvastase kaubanduslepinguga liitumist, mitte nende 22 hulka, kes on juba ammu allkirjastanud, nagu näiteks Rootsi. Me oleme nende hulgas, kes ei ole allkirjastanud. Kus me ruttasime, ma küsin. Ma ei saa aru nendest inimestest, kes on teinud ACTA-st mingisuguse tondi. Täna hea kolleeg Rein juba tsiteeris Õhtulehte. Ma võtan ka Õhtulehte tsiteerida. 6. veebruar 2012: "ACTA on arenenud riikides rahva eest salaja väljatöötatud leping, mis annab internetiteenuse pakkujale kohustuse jälgida kõiki tegemisi internetis ja karistada igasuguste autoriõiguste rikkumiste eest kopsaka rahatrahvi või vangistusega ilma kohtuta." Vaadake, mis meid ees ootab! "Keelab odavamad, kuid sama efektiga järeletehtud ravimid ja patenteerib ära taimede ja teraviljade seemned, mida ei tohi siis enam kõik oma põldudel kasvatada." Sõbrad! Põllumajandusega on nüüd täiesti läbi! Laar üritas, ei saanud hakkama, ACTA teeb selle asja ära! Teate, see, kes midagi taolist väidab, see on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame. (Naer.) Tavaliselt niisugustel puhkudel, kui inimestel sellised kahtlused on, siis selle vastu aitab aeg-ajalt see, et pannakse foolium mütsi sisse. Mõned arvavad, et abi võib olla ka mullivannist. Ma ei tea, mis konkreetsel puhul võiks aidata, aga inimesed võiksid otsida kusagilt abi! Aitäh!"