Sügisjooks sulgeb pühapäeval Tallinna kesklinna tänavad

 (23)
Sügisjooks sulgeb pühapäeval Tallinna kesklinna tänavad
Foto: Andres Putting

Pühapäeval suletakse SEB Tallinna maratoni ja sügisjooksu ajaks paljudel kesklinna tänavatel liiklus kella 8st 16ni ning mitmel tänaval on liiklus piiratud. Muudatusi on ka ühistranspordi graafikuis, trammid üldse seisavad.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Mihkel Loide rääkis Delfile, et politsei on maratonil julgestust pakkumas ja liiklust koordineerimas mootorrattapatrullidega. "Meid seal ikka on, et üritus saaks ohutult läbi viidud."

Loide soovitas autojuhtidel liigelda ettevaatlikult ja rahuliku meelega. "Sellega saab suuremad probleemid välditud," usub Loide. Liiklus on tema sõnul kinni vaid seal, kus vaja, et tagada maratonist osavõtjate ohutus.

Ummikud võivad kõige kergemini tekkida tihedates liiklussõlmedes. Samuti linna sissesõidul, kus avastatakse, et edasi ei saa ja tuleb ümber pöörata. "Seal võib olla segadust," märkis Loide.

Põhja prefektuuri liiklusteenistuse vanem Sirle Pai soovitab sadamasse suundujatel minna Kopli kaudu mööda Soo või Toompuiestee tänavat.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa selgitas Delfile, et suletud tänavatel avatud liiklust ei toimu ning liikluse piiramine tähendab, et vähendatakse oluliselt liiklusruumi, st väheneb sõiduradade arv. Rüütelmaa märkis, et väljaspool suletud või piiratud liiklusega ala on liiklus raskendatud.

Seotud lood:

Autojuht saab Rüütelmaa sõnul anda oma panuse sõidu planeerimise ja marsruudi valikuga. "Soovitame Õismäelt, Mustamäelt, Nõmmelt, Laagrist ja Pääskülast Lasnamäele ja vastupidi sõiduks kasutada Tallinna välist ringteed. Sadamasse jõudmiseks palume kasutada Põhja-Tallinna tänavaid. Nädalavahetuseks linnast välja sõitnud juhtidel palume planeerida linna jõudmise aeg peale 19.00."

Liiklus on suletud nendel teedel-tänavatel 8st 16ni:

Pärnu maantee Vabaduse väljaku ja Viru väljaku vahel, Viru väljak, Narva maantee Viru väljaku ja Pirita tee vahel (v.a ühistransport), Mähe-Kaasiku tee, Filmi tänav, Nafta tänav, Tuukri tänav, Rannamäe tee Mere pst ja Pikk tänava vahel, Pikk tänav Rannamäe tee ja Tolli tänava vahel, Tolli tänav, Laboratooriumi tänav Tolli tänava ja Suurtüki tänava vahel.

Liiklust piiratakse järgmistel teedel ja tänavatel:

Pirita teel kella 7.00-st kuni 16.00-ni;
Merivälja teel kella 7.00-st kuni 16.00-ni;
Ranna teel kella 7.00-st kuni 16.00-ni;
Ahtri tänaval kella 5.00-st kuni 18.00-ni;
Tornide väljaku ja Snelli pargi kergliiklusteedel kella 8.00-st kuni 16.00-ni;
Toompuiesteel kella 5.00-st kuni 18.00-ni;
Kaarli puiesteel kella 5.00-st kuni 18.00-ni;
Vabaduse väljaku sõiduteel kella 5.00-st kuni 18.00-ni.

Ürituseaegset liiklust reguleerivad AS Ühisteenused reguleerijad. Jooksu julgestavad Põhja politsei mootorrattapatrullid. Piirkonna elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi vastavalt reguleerijate poolt hinnatud olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele.

SEB Tallinna maraton paiskab segi ka ühissõidukite liikluse

SEB Tallinna maraton Tallinna kesklinna tänavatel pühapäeval alates kella 8st kuni 16ni toob Tallinna transpordiameti teatel linna ühistranspordiliinide liiklusesse mitmeid muudatusi.

Viru keskuses paiknev autobussiterminal on suletud. Autobussiliinide 1A, 5, 8, 19, 29, 34A, 38, 44 ja 50 peatused viiakse A. Laikmaa tänaval paiknevasse autobussiliinide 14, 15 ja 48 A. Laikmaa peatusse ja 5, 15, 18, 20, 36 ja 40 peatused Gonsiori tänaval paiknevasse autobussiliinide nr 9, 11, 46 ja 51 Kunstiakadeemia peatusse.

Liinide nr 3, 5, 16, 17, 17A, 18, 20, 23, 36 ja 40 autobussidele tehakse linnast väljuval suunal paiknev Vabaduse väljaku peatus Estonia puiesteel enne Pärnu maanteega ristumist paiknevas trollibussiliinide nr 1, 2, 3 ja 6 Vabaduse väljaku peatuses.

Liini nr 2 autobussid lõpetavad sõidu kesklinnas ja teevad alg- ja lõpp-peatuse Gonsiori tänaval Kunstiakadeemia peatuses enne trammiteed Kivisilla tänava ja A. Laikmaa tänava vahel. Liini nr 2 autobussid ei sõida Reisisadama ja kesklinna vahel.

Liini nr 3 autobussid suunatakse ümbersõidule Randla tänava suunal marsruudil A. Lauteri tänav, Rävala puiestee, Teatri väljak, Estonia puiestee, Vabaduse väljak, Kaarli puiestee, Toompuiestee, Rannamäe tee, Suurtüki tänav, Põhja puiestee ja Soo tänav. Veerenni tänava suunal sõidavad liini nr 3 bussid marsruudil Tööstuse tänav, Vana-Kalamaja tänav, Kotzebue tänav, Suurtüki tänav, Rannamäe tee, Toompuiestee, Kaarli puiestee, Vabaduse väljak, Estonia puiestee, Teatri väljak. Täiendavad peatused tehakse mõlemal suunal Estonia puiesteel paiknevates trollibussiliinide nr 1, 2, 3 ja 6 Vabaduse väljaku peatustes ja Toompuiesteel paiknevates Balti jaama peatustes.

Paljud bussid vabas sõidugraafikus

Liini nr 5 autobussid suunatakse ümbersõidule Männiku suunal Narva maantee, V. Reimani, Gonsiori tänav, Estonia puiestee, Pärnu maantee ja Pirita suunal Pärnu maantee, Estonia puiestee, Laikmaa tänav. Peatused tehakse Männiku suunal Gonsiori tänaval autobussiliinide nr 67 ja 68 Kunstiakadeemia peatuses, Estonia puiesteel enne Pärnu maanteega ristumist paiknevas trollibussiliinide nr 1, 2, 3 ja 6 Vabaduse väljaku peatuses ja Pirita suunal Pärnu maanteel paiknevas autobussiliinide nr 14, 18, 20 ja 20A Vabaduse väljaku peatuses ja A. Laikmaa tänaval autobussiliinide 14, 15 ja 48 A. Laikmaa peatuses.

Liinide nr 15, 18, 20, 36 ja 40 autobussid suunatakse ümbersõidule Estonia puiestee, Gonsiori tänav ja Estonia puiestee. Alg- ja lõpp-peatus tehakse Gonsiori tänaval autobussiliinide nr 9, 11, 46 ja 51 Kunstiakadeemia peatuses.

Trammid seisavad! Asendab buss nr 50

Trammiliiklus pannakse seisma. Trammiliinide liikluse katkemise ajaks pikendatakse autobussiliini nr 50 marsruuti kesklinnani mööda Majaka tänavat, Lubja tänavat, Tartu maanteed, Rävala puiesteed, A. Laikmaa tänavat, Narva maanteed, Pronksi tänavat, Tartu maanteed, Lasnamäe tänavat ja Majaka tänavat. Täiendavad peatused tehakse marsruudile jäävates peatustes ja täiendav ajutine peatus linnast väljuval suunal Majaka põik tänaval peale Majaka tänava ristmikku ning lõpp-peatus A. Laikmaa tänaval autobussiliinide 2, 18 ja 40 A. Laikmaa peatuses.

Ümbersõitudele suunatud autobussiliinid nr 1A, 2, 3, 8, 15, 18, 19, 20, 34A, 29, 35, 38, 40, 44 ja 51 sõidavad vabade sõidugraafikutega.