Streigi lõpp lähedal? Neljapäeval võib saabuda oodatud kokkulepe

 (48)
Streigi lõpp lähedal? Neljapäeval võib saabuda oodatud kokkulepe
Foto: Hendrik Osula

"Homme loodame saada lähemale eelkokkuleppe osas, mis võimaldab töörahu sõlmida, kui kõik läheb nii nagu plaanitud," lausus onkoloog ning arstide streigi korralduskomitee liige Indrek Oro meditsiinitöötajate streigi peatse lõpu lootuse kohta.

Streik on kaua kestnud ja sellest väsivad eelkõige patsiendid, aga ka arstid, sest see ei ole neile meelelahutus ega puhkus, ütles Oro ETV saates "Ringvaade".

Kõik neli nädalat on käinud pingelised läbirääkimised ning on olnud lootusrikkamaid ja pessimistlikumaid hetki, kuid on selge, et need on kogu aeg toimunud, rääkis Oro.

"Ka tänaseks pole asi sugugi lootusetu ja oleme teinud väga edukaid lähenemisi," kinnitas ta.

Ka sotsiaalminister Hanno Pevkur ja Arstide Liidu juht Andres Kork tõdes ETV saates "Foorum", et viimastel päevadel on streigi osapooled tihedatel konsultatsioonidel teinud märkimisväärseid samme kokkuleppele jõudmise suunas.

Pevkuri sõnul kohtuvad osapooled neljapäeval kell 16 Haiglate liidu kutsel lootuses tööseisak lõpetada.

Oro märkis "Ringvaates", et arstid ei ole kogenud streikijad, kuna varasem tööseisaku kogemus lihtsalt puudub, ning rõhutas, et streigi tagajärjel kannatab ka raviasutus ja streikijad, sest arstide liidu liikmemaksudest kogunenud streigifondist ei kompenseerita meedikute töötasu täismahus.