Streigi ajal muutuvad perearstide vastuvõtud

 (14)
Streigi ajal muutuvad perearstide vastuvõtud
Mobiilifoto: Vallo Kruuser

Täna algab perearstide toetusaktsioon arstide streigile. "Soovime juhtida poliitikute tähelepanu sellele, et olemaosolevate ressurssidega ei ole võimalik tagada arstiabi kättesaadavust ja lühikesi ravijärjekordi. Oleme otsustanud jätkata oma püüdlusi kvaliteetse arstiabi suunas," teatasid perearstid.

Perearstide selts alustab 1. oktoobrist aktsiooni, mille käigus osutatakse arstiabi elanikele täpselt nii palju, kui haigekassa perearstidelt ostab ja nendevahelises lepingus on sätestatud. Perearst võtab iga päev vastu neli tundi, pereõde kolm tundi ja keskused on avatud endiselt kaheksa tundi päevas. Vastuvõtuvälisel ajal tegelevad arst ja õde telefonile vastamisega, paberitööga ja enesetäiendamisega. Samuti juhime tähelepanu, et olukorras, kus ambulatoorne eriarstiabi ega diagnostilised tugiteenused ei toimi, ei ole võimalik tagada kättesaadavust.

"Soovime näidata, milline olukord kujuneb esmatasandi arstiabis, kui arstid annavad abi just niipalju, kui riik täna lepingu kohaselt tellib ja kõik edasine on olnud ületöö, mida oleme siiani teinud entusiasmist. Selle aktsiooniga toetame Arstide Liidu nõudmisi normeeritud tööajale ja kutsume kõiki osapooli üles dialoogile," teatasid perearstid.

Täpsemat infot vastuvõttude korralduse kohta saavad patsiendid oma perearstikeskuselt.