Spordiklubid ja ujulad võib alates 18. maist lahti teha

 (120)
Paides avati uus ujula
Foto: Kaspar Pokk

Peaministri büroo teatas ühismeedias, et neljapäeval jõuavad valitsuse päevakorda Eestis kehtiva eriolukorra järjekordsed leevendusmeetmed.

Leevenevad piirangud spordi- ja jõusaalide, ujulate kasutamisele ning spordivõistluste korraldamisele, teatas peaministri büroo.

Alates 18.05 võib taas avada spordiklubid ning teha treeninguid siseruumides. Ka võib taas korraldada spordivõistlusi vabas õhus, kui need on pealtvaatajateta ning osaleb kuni 100 inimest.

Samast päevast võib taas sporditreeninguteks avada ujulad. Endiselt jäävad suletuks spaad. Valitsuse päevakorda jõuavad need leevendused otsustamiseks sel neljapäeval.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!