Sotside volikogu arutab uue juhtkonna valimist

 (52)
Sotside volikogu arutab uue juhtkonna valimist
Foto: Ilmar Saabas

Täna keskpäeval koguneb Tallinnas Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu, mis arutab, kas valida oktoobri keskel toimuval üldkogul erakonnale uued juhid.

Volikogu koosoleku päevakorras on erakonna esimehe Jüri Pihli ülevaade poliitilisest olukorrast, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu kokkukutsumine ja päevakord ning sisevalimiste kord, sest volikogu peab otsustama, kas 16. oktoobril toimuva üldkogu päevakorda tuleb ka uute juhtorganite valimine.

Kui volikogu otsustab juhtorganite valimise korraldada, kogunevad esimehe, aseesimeeste ja juhatuse liikmete valimist arutama piirkondlikud organisatsioonid.

Uue juhtkonna valimst toetab Sven Mikseri leer ning selle vastu on erakonna esimehe Jüri Pihli toetajad. Ka sotside eelmine juht Ivari Padar on öelnud, et toetab uue juhtkonna valimist.

Eeslmise nädala esmaspäeval saatisd Ivari Padar, Marju Lauristin, Eiki Nestor ja Andres Tarand erakonnale ühispöördumise, kus nad pidasid õigeks, et üldkogul tuleb sotside juhatuse liikmetele anda uus mandaat.

Ka parlamenti kuuluvad sotsiaaldemokraadid toetavad Sven Mikserit, kes on andnud nõusoleku erakonna esimeheks kandideerida.