Sotside toetus langes rekordmadalale kaheksale protsendile

 (268)
Vene Delfi valimisdebatt
Tervise- ja tööminister Jevgeni OssinovskiFoto: Madis Veltman

ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgus, et Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetus langes veebruaris kaheksale protsendile, mis on erakonnale madalaim näitaja alates 2010. aastast.

Kui jaanuaris toetas sotsiaaldemokraate (SDE) 11 protsenti, siis veebruaris langes nende toetus vaid kaheksale protsendile. Praegusest veelgi madalam oli SDE toetus viimati 2010. aasta augustis – 7,3 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna toetuse kukkumine pole ka ühe kuu juhuslik muutus, vaid pikem trend. Kui 2015. aasta keskmine toetus oli SDE-l 15 protsenti, siis 2016. aastal 13 protsenti ja 2017. aastal 11 protsenti.

Erakondade toetuse edetabeli liidritena püsivad võrdse toetusega Keskerakond ja Reformierakond – mõlemat toetas veebruaris 27 protsenti valimiseelistuse avaldanud vastajatest.

Kuu varasemaga võrreldes kasvatas kahe protsendipunkti võrra toetust Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), keda toetas veebruaris 14 protsenti vastanutest.

Isamaa ja Res Publica Liidu toetus kasvas ühe protsendipunkti võrra ja oli veebruaris kuus protsenti. Vabaerakonna toetus jäi endiselt alla valimiskünnise ning oli nagu jaanuaris neli protsenti.