Sotside peen mäng valimisloosungitega: poliitikud kohandavad kampaanialauset oma suva järgi

 (32)
Sotsiaaldemokraadid avalikustasid valimisloosungi
Foto: Priit Simson

Sotsiaaldemokraadid teatasid hiljuti avalikult ja suure käraga, et lähevad kohalikele valimistele loosungiga „Tule meiega! Täna Türi ja Tallinn, homme Toompea“. Siiski ei ole tegemist hüüdlausega, mida kõik kandidaadid on kohustatud kasutama, vaid kohalikud poliitikud võivad seda enda äranägemise järgi muuta või siis üldse uue lause välja mõelda.

SDE kampaaniajuhi Tarvo Sarmeti sõnul on lause “Tule meiega! Täna Türi ja Tallinn, homme Toompea” üleriigiline hüüdlause, mida paljud nimekirjad enda jaoks muudetuna kasutavad.

"Hüüdlause esimene pool on linnades ja valdades vastavalt kohalike sotsiaaldemokraatide otsusele kasutatav ka omaette tunnuslausena või siis koos teiste kohalikku elu puudutavate üleskutsetega - näiteks "Tule meiega! Teeme koolimaja korda!"," selgitas Sarmet Delfile.

Lõpliku kohaliku loosungi nagu ka kohaliku valimisprogrammi valivad aga nimekirjades kandideerivad poliitikud kohapeal Sarmeti sõnul ise.

"Nii on võimalik, et erinevates valimisringkondades, kus on erinevad prioriteedid, on ka erinevad hüüdlaused kasutusel. Lisaks on kandidaatidel ennast tutvustavad materjalid ja personaalsed reklaamid, kus nad ütlevad seda, mis just neid iseloomustab ja mida nad oluliseks peavad," lisas Sarmet.

Sotsiaaldemokraadid teatasid hiljuti, et lähevad kohalikele valimistele loosungiga „Tule meiega! Täna Türi ja Tallinn, homme Toompea,“ mis kätkeb endas sõnumit, et muudatused riigis algavad muutustest igas vallas või linnas.

Seotud lood:

PR-spetsialisti Ivo Rull ütles aga kommentaaris Delfile, et see lause tuletab talle meelde bussijaama infotablood.

„Tundub, et see slogan on maha viksitud bussijaama infotahvlilt. Eks ta pealtnäha sellist koomikat tekitab. Samuti on see ebaharilikult pikk,“ kommenteeris Ivo Rull Delfile.

„See „Tule meiega!“ osa oli sotsidel kasutusel juba kevadel, seda kasutati ka vene keeles. Nüüd on sinna poogitud otsa mingid piirkonnanimetused ja ilmselt usutakse, et nii võidakse olla edukas,“ lisas ta.