Sotside linnavolikogu fraktsiooni aseesimees Lauri Laats liitub Keskerakonnaga

 (64)
Lauri Laats
Lauri LaatsFoto: Ilmar Saabas

Tallinna Linnavolikogu liige Lauri Laats on otsustanud lahkuda Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE) ning liituda Eesti Keskerakonnaga. Laatsi sõnul on SDE kaotanud oma näo ning taaskord Reformierakonna tingimustel koalitsiooni minnes ei ole kinni peetud oma vaadetest ja lubadustest, teatas Keskerakond.

“Liitudes 10 aastat tagasi erakonnaga, põles erakonna sisene demokraatia tuluke eredalt; kahjuks iga aastaga on tulukese leek muutunud aina väiksemaks,” ütles Laats. “Erakonna paigalseis on toonud kaasa olukorra, kus taaskord mindi valitsuskoalitsiooni Reformierakonna diktaadi all ning oma valijate huve ei ole suudetud kaitsta.”

Laats rõhutas, et vaadates valimistulemusi, andsid valijad riigikogu valimistel selge signaali, et ei pea õigeks sotside osalust parempoolses koalitsioonis: “Kahjuks mindi taaskord kergemat teed pidi, ning sotside poliitika jääb ellu viimata. Parempoolsetel lastakse otsuseid langetada ning kergekäeliselt on loobutud maksureformi ja eelkõige astmelise tulumaksu ideest.”

Laatsi sõnul oli nendel valimistel selgelt tunda, et ühiskond ootab muudatusi. “Peale valimisi oli paljudel erakonna kaaslastel veel lootust, et muudatused tõesti tulevad, kuid kahjuks läks vanaviisi. Praegune valitsemiskord ei ole jätkusuutlik, tõeliste probleemidega ei tegelda, olulistele ja suurtele küsimustele jäetakse vastama,” sõnas Lauri Laats.

Seotud lood:

“Kohalike omavalitsuste tulubaasi ei tõstetud, see kindlasti halvendab kohaliku tasandi elukvaliteeti. Riigieelarve täitmiseks tõstetakse tarbimismakse, halvendades sellega üldist majandusolukorda. Sellega ei tohiks kindlasti leppida ükski Eesti elanik,” lisas Laats.

“Keskerakond on Tallinna linna edukalt juhtinud, pealinnast on kujunenud Eesti arengu eestvedaja,” rääkis Laats. “Keskerakonna vaated on sotsiaaldemokraatiale väga lähedased ning kahtlemata saan Keskerakonna liikmena Tallinnas oma valijate huvide eest edukalt seista. Toon opositsioonist kaasa konstruktiivse kriitika ning head mõtted, mida ellu rakendada.”

Lauri Laats on olnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna aseesimees, Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees ja SDE volikogu liige. Varasemalt on Laats juhtinud sotside fraktsiooni Tallinna linnavolikogus ning olnud Mustamäe linnaosavanem.

Täna teatas lahkumisest Keskerakonda ka sotside linnavolikogu liige Vadim Belobrovtsev.