Sotsid: tallinlane, mine linnaosade hääletusele!

 (53)
Sotsid: tallinlane, mine linnaosade hääletusele!
Reuters/Scanpix

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad kõiki tallinlasi üles osalema linnavalitsuse poolt korraldatud rahvaküsitlusel ja ütlema selge ei ajalooliste linnaosade kaotamisele.

Sotsiaaldemokraat, siseminister Jüri Pihl rõhutas, et kuigi Tallinna linnavalitsus kuulutas rahvaküsitluse välja kehtivat korda rikkudes ja esitatavad küsimused on väga üldsõnalised, tuleb tallinlastel sellel osaleda, vahendab erakonna pressiesindaja.

"Linnapea on lubanud rahva seisukohaga arvestada. Kui tallinlased ütlevad Keskerakonna algatatud haldusreformile ehk linnaosade kaotamise plaanile selge ei, peab linnavolikogu sellega arvestama ja ümberkorraldused peatama. Tallinn ei ole ühe partei oma," rõhutas Pihl.

Sotsiaaldemokraadid toetavad linnaelanike poolt valitud linnaosade halduskogudele kohaliku elu kujundamisel reaalse otsustusõiguse andmist ja asumiseltside kaasamist linnajuhtimisse.

Linnavolikogu poolt kinnitatud korra kohaselt tuleb rahvaküsitlus kuulutada välja hiljemalt kümme päeva enne selle algust. Tallinna linnavalitsus kuulutas haldusreformi teemalise rahvaküsitluse välja eelmisel kolmapäeval. Linnaosade kaotamist puudutava linna põhimääruse muudatuse lõpphääletus on Tallinna volikogus sel neljapäeval.