Sotsid: Savisaar peaks ametist lahkuma

 (373)
Edgar Savisaar
Foto: DELFI

Tallinna sotsiaaldemokraatide hinnangul on keskerakondlik linnavõim hüljanud euroopaliku linnajuhtimise põhimõtted ja loob Putini-Venemaale sarnast propagandamasinat, mistõttu linnapea Edgar Savisaarel tuleks ametist lahkuda.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Maimu Berg ei kujuta ette, et näiteks Helsingi linnavalitsus otsustaks ilma ühegi põhjenduseta tõsta linna propagandaeelarvet üle kahe korra ning, hiilides kõrvale riigihanke korraldamisest, suunaks sellest märkimisväärse osa võimupartei suurtoetaja telekanali päästmiseks.

„Kui selline asi ka Soome lahe põhjakaldal juhtuma peaks, astuks Helsingi linnapea järgmisel päeval ametist tagasi,” teatas Berg Delfile.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul plaanib aga Tallinna keskerakondlik linnavõim miljonite kroonide ulatuses maksumaksja raha kantimist linnapea sõbrale kuuluva telekanali arvele. Riigihanget seejuures lihtsalt ei korraldata.

„Võib olla kindel, et kohalike valimiste eel suureneb täna juba 43 miljoni kroonini ulatuv pealinna propagandaeelarve veelgi. Savisaare uued promosaated meenutavad üha rohkem Putini isikukultust Venemaal,” ütles Juske.

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et sellised ilmselgelt korruptsioonihõngulised tehingud Tallinnale kui ühe Euroopa Liidu liikmesriigi pealinnale au ei tee. Linnapea Edgar Savisaarel tuleb ametist lahkuda, leiavad sotsid oma avalduses.