Sotsid panustavad Harju- ja Raplamaal naistele

 (26)
Sotsid panustavad Harju- ja Raplamaal naistele
Foto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraadid kinnitasid eile erakonna esinumbriteks riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal erakonna aseesimehed Urve Palo ja Karel Rüütli, näitleja Liina Vahteri ja endise põllumajandusministri Tiit Tammsaare.

Urve Palo sõnul paistab SDE Harju- ja Raplamaa nimekiri silma naiskandidaatide tugevuse poolest – 16 kandidaadist on kuus naist.

„Lisaks poliitikas uutele tegijatele kandideervad meie nimekirjas ka legendaarne poliitik Andra Veidemann, geoloogiaprofessor Rein Einasto ja endine Rapla maavanem Tõnis Blank,“ lisas Palo.

„Harju- ja Raplamaa elanike arv on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud eelkõige noorte perede arvelt, kuid riik ei ole vaatamata ilusale retoorikale tegelikule olukorrale järele jõudnud. Me peame perepoliitikas mõtlema valimistsüklist kaugemale ja tegema otsuseid, mis perede turvatunnet kasvataksid,“ ütles Palo.

Karel Rüütli sõnul on järgmise riigikogu üks olulisemaid ülesandeid see, kuidas tekitada välismaale õppima ja töötama läinud noortes soov kodumaale tagasi tulla ja oma elu Eestiga siduda.

Sotside kandidaatide üldnimekirja kinnitab erakonna valimiskogu 16. jaanuaril.