Sotsid nõuavad sinise kütuse lubamist lumetõrjel

 (45)
Esimene lumi
Foto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatas täna riigikogus seadusemuudatuse, mis lubab erimärgistatud diislikütust kasutada teede lumest lahtilükkamisel ja päästetöödel.

Sotsiaaldemokraatide esitatud vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise eelnõu järgi võib hädaolukorra likvideerimisel ja päästetöödel kasutada erimärgistatud diislikütust, kui kohaliku omavalitsuse kriisikomisjon on langetanud vastava otsuse, teatas erakonna pressiesindaja.

„Kui traktorist läheb appi avalikku teed lahti lükkama või üleujutatud külast lapsi ära tooma, siis peab ta  kolm korda oma traktorit pesema ja erimärgistatud kütuse välja kallama. See on toonud tublidele maameestele palju meelehärmi,“ osutas Mark Soosaar selgele vajadusele kehtivat korda muuta.

Soosaare sõnul on eelnõu seadustamisega kiire, sest erakorraliselt lumerohkele talvele järgneb tõenäoliselt üleujutusterohke kevad, mil võib taas minna vaja põllutöömasinaid, et päästa inimesi ja nende vara. Sotsiaaldemokraadid soovivad eelnõu jõustada juba 1. aprillil.   

Valla-ja riigiteede lahtihoidmine pärast lumetuisku- või tormi ning ka üleujutuste aegsed päästetööd on tegevus, mida tehakse kõrgendatud avaliku huvi nimel, põhjendas Soosaar.