Sotsid: lähiajal selgub, millised protsessid saavad toimuma seoses koalitsioonilepingu avamisega

 (15)
Sotsid: lähiajal selgub, millised protsessid saavad toimuma seoses koalitsioonilepingu avamisega
Foto: Eero Vabamägi

Erakondade reitingutes pole suve jooksul tuntavat muutust toimunud, leiab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär Inara Luigas.

"Augustis jõudis Eestisse kauaoodatud soe suvi ning inimesed puhkavad. Ka poliitilisest tegevusest. Muudatusi on oodata sügisel, kui algab uus poliithooaeg," ütles Luigas Delfile.

"Samuti selgub lähiajal, millised protsessid saavad toimuma seoses koalitsioonilepingu avamisega ning mis saab meie poolt esitatud ettepanekutest palgavaesuse vähendamiseks ja ääremaastumise pidurdamiseks," lisas Luigas.

Augustis oli Eesti populaarseim erakond Keskerakond 25 protsendilise toetusega. Populaarsuselt järgmised olid Reformierakond 20 ja Vabaerakond 17 protsendiga.

Keskerakond kaotas juuniga võrreldes oma toetusest ühe ja Vabaerakond kaks protsenti. Reformierakonna toetus tõusis kaks protsenti.

Sotsiaaldemokraatide toetus oli augustis sama mis juunis ehk 16 protsenti. IRL ja EKRE olid mõlemad üheksa protsendilise toetusega. EKRE jaoks tähendas see toetuse püsimist, IRLi jaoks üheprtsendilist tõusu.