Sotsid: Kesk varjab Tallinna pankrotti

 (53)
Raha
Foto: Eero Hänninen

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul on Keskerakond asunud varjama linnarahva eest pealinna järjest halvenevat finantsseisu. Alates eilsest ei ole enam võimalik Tallinna linna kodulehel jälgida igapäevast ülevaadet pealinna kassajäägi seisust.

"Teatavasti oli üleeile Talinna kassajääk ehk rahaline reserv 75 miljonit krooni. See on vaid kolme päeva varu. Viimaste nädalate jooksul on Tallinna kassajääl sulanud nagu kevadine jää," märkis Juske erakonna teatel.

"Kuna eilsest kassajäägi vähenemist enam näha ei saa, võib oletada, et Keskerakond üritab sel viisil varjata pealinna pankrotti."

Sotsiaaldemokraadid kutsuvad linnavalitsust üles lõpetama Tallinna tegeliku finantsseisu varjamine ja esitama kiiremas korras linnavolikogule kinnitamiseks negatiivne lisaeelarve. "Ma loodan väga, et Keskerakonna eesmärgiks ei ole pealinna püsiv maksejõuetus," ütles Jaak Juske.

Eelmise aasta veebruaris oli Tallinna kassajääk üle 550 miljoni krooni. Hinnanguliselt tuleb linnavalitsusel kärpida Tallinna tänavust 8,1 miljardi kroonist eelarvet kuni 900 miljoni krooni võrra.