Sotsid ja IRL: korruptsioonisüüdistuse saanud Alar Nääme peab ametist lahkuma

 (24)
Täiendatud 18.00
Alar Nääme Tallinna volikogu istungil
Alar Nääme Tallinna volikogu istungilFoto: Ilmar Saabas

Riigiprokuratuur süüdistab Tallinna Kesklinna keskerakondlasest linnaosavanemat Alar Näämet omastamises ligi 2800 euro ulatuses.

"Loodame, et linnapea ülesannetes Taavi Aas tegutseb keskerakondlasele ebatüüpiliselt ning vabastab koheselt kesklinna linnaosavanema Alar Nääme ametist, et ta saaks keskenduda oma õiguste kaitsmisele," ütles Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraadist revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto.

Matto on seisukohal, et Alar Nääme jätkamine linnaosavanemana mitte ainult ei kahjusta Tallinna mainet, vaid demoraliseerib kogu linnaosavalitsuse ausate ametnike tööd ning on vastuolus hea juhtimistavaga.

"Antud kaasus näitab selgelt, et Keskerakond on kasutanud oma valimiskampaanias kuritegelikul teel saadud maksumaksja raha. Loogiline oleks, et ka Valga keskerakondlased võtaksid Alar Nääme osas õiglase seisukoha tema kuulumise osas Valga linnavolikokku," lisas Matto.

Seotud lood:

Ka IRLi fraktsiooni esimehe Madis Kübara sõnul tuleb Tallinna kesklinna linnaosavanemal Alar Näämel viivitamatult ametist lahkuda.

„Keskerakondlasest Alar Nääme on saanud kriminaalsüüdistuse enda juhitava linnaosa raha kõrvale kantimises ja selle eest enda kampaania korraldamises. Taolised süüdistused on äärmiselt tõsised ning kahtlemata ei tohi selline inimene enam pealinna juhtivas ametis töötada,“ sõnas Kübar.

„Juba möödunud sügisel nõudis IRL linnavalitsuselt Alar Nääme ametist vabastamist, kuna lisaks raha omastamisele oli Nääme andnud uurimise asjaolude kohta valeväiteid,“ ütles Kübar. „Nääme, kes oli teadlik, et tema korraldatud propagandaüritused ei ole kuidagi Valga linnaga seotud, valetas, nagu tuleneks vajadus enne valimisi Tallinna vahendite eest Valgas üritusi korraldada linnadevahelisest koostööleppest.“

„Kuigi Keskerakonna jaoks on Tallinna rahakott põhjatu auk, millest rahastada enda ja oma partei reklaamimist, mõjub taoline käitumine väga tugevalt linna ja linlaste heaolule,“ sõnas Kübar ning lisas, et avalikku varastamist ja korruptsiooni ei tohi ühe Euroopa riigi pealinnas taluda.

Kübara sõnul oleks Alar Nääme poolt ainuõige sellises olukorras ise tagasi astuda, vastasel juhul on linnavalitsusel kohustus Nääme ametist vabastada.

Näämet süüdistatakse selles, et vältimaks valimiskampaaniaks isikliku raha kasutamist, korraldas ta ürituste kulude tasumise Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest. Süüdistuse järgi tasuti Kesklinna valitsuse eelarvest ürituste üüri-, kuid ka transpordi-, toitlustamise-, muusika- ja tehnika rendi arveid.