Sotsiaalminister Kiik: uusi piiranguid ei saa kahjuks välistada

 (91)
Terviseameti pressikonverents
Tanel KiikFoto: Tiit Blaat

Valitsus on seadnud sihiks, et teise laine ajal ühiskonda kinni ei panda, kuid uusi ja karmimaid piiranguid enne jõule siiski välistada ei saa, ütles "Aktuaalses kaameras" antud intervjuus sotsiaalminister Tanel Kiik.

"Vastavalt kokkulepitud korrale vaatame iga kahe nädala tagant üle piirangute kehtivuse. Üldjuhul oleme neid pikendanud, kuid kui näeme, et nakkuse levik on läinud allapoole, siis on osast (piirangutest) võimalik ka loobuda. See sõltub inimeste käitumisest, nakatumise näitajatest lähinädalatel," rääkis Kiik, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Seda, et tuleb juurde piiranguid, ei saa kahjuks välistada. Tuleb vaadata nakatumiskordajat, kui palju on uusi koldeid, nakatumise probleeme mõnes piirkonnas, valdkonnas, ja vastavalt sellele reageerida," sõnas Kiik.

Ministri sõnul on valitsus seadnud sihiks, et seekord Eesti elu kinni ei pandaks. "Oleme suutnud seda päris hästi, nii inimesed oma käitumisega, vastutustundlikud ettevõtjad, kohalikud omavalitsused, aga loodan, et suudame seda aasta lõpuni."

Kiik ütles, et praegu ei vaadata ümber otsust suunata Tallinna ja Harjumaa gümnasistid distantsõppele. "Praegu me edasi-tagasi selliseid piiranguid ei muuda," kinnitas minister ja lisas, et koolikeskkondades on (Tallinnas ja Harjumaal nakatumine) suhteliselt levinud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!