Sotsiaalministeerium puuküürnik Apothekast: taunime olukorda, kus ettevõte on oma ärihuvid seadnud kõrgemale ravimite kättesaadavusest

 (16)
Maris Jesse
Maris JesseFoto: Vallo Kruuser

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et Apotheka keeldub üürilepingu lõppemise tunnistamist ja ei lase oma üüripindadele teist apteeki, kes konkursi korras selle õiguse sai. Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse teatas täna, et on kahetsusväärne, kuidas ettevõtja on üritanud endale mittesobivalt lõppenud üürikonkursi vaidlustesse tõmmata ka Ravimiameti.

"Ravimiamet on Magnum AS-ile kuuluva Terve Pere Apteek OÜ tegevusloa osaliselt peatanud, kuna apteegil puudub ruumide kasutusõigust tõendav dokument, mis on tegevusloa aluseks. Sotsiaalministeeriumi jaoks on oluline, et ravimid oleksid inimestele hõlpsasti ja mõistliku hinnaga kättesaadavad," teatas Jesse.

"Sotsiaalministeerium taunib olukorda, kus ettevõte on oma ärihuvidest lähtudes tekitanud Regionaalhaigla patsientide jaoks ebamugavusi ravimite kättesaamisel. Praegu Magnum ASi poolt kasutatavad võtted ei kaunista ühtegi ettevõtet, inimeste tervise eest hoolitsevas sektoris tegutsevast ettevõttest rääkimata."