Sotsiaalkindlustusamet vabandab, et on tähtaegu ületanud

 (36)
Sotsiaalkindlustusamet vabandab, et on tähtaegu ületanud
Foto: Vallo Kruuser

Tänases Eesti Päevalehes on artikkel töövõime ja puude määramise taotluste hilinemisest, kus on välja toodud erinevad numbrid menetlustähtaja ületanud taotluste kohta. Sotsiaalkindlustusamet vabandab, et on ületanud menetlustähtaega puude määramise taotlustes.

2017. aasta veebruarist kuni aprillini on tähtaja ületanud laste, töö- ja vanaduspensioniealiste taotlusi kokku 1533 (veebruaris oli hilinemisi 870, märtsis 602 ning aprillis 91). Kokku on puude määramise otsuseid tehtud selle aasta esimese kolme kuuga 14802.

Täpsustuseks ka numbri 270 kohta, mille amet andis välja 5. aprillil – selle päeva seisuga oli sotsiaalkindlustusametil veel menetlemata 270 taotlust, mis olid tähtaja ületanud.

Sotsiaalkindlustusamet peadirektor Egon Veermäe sõnul on ameti jaoks kõige tähtsam, et need inimesed, kes ootavad oma taotlusele vastust, selle tähtaegselt saaksid.

"Uuele süsteemile üleminekuga ei ole jõutud otsuseid teha tähtaegselt. Vabandame nende inimeste ees ja teeme kõik, et olukorda kiirest lahendada," lausus Veermäe lisas, et amet vabandab ka sotsiaalkaitseministri ees, et on numbritega segadust tekitanud. "Minister ei ole avalikkust tahtlikult eksitanud ning on tuginenud meie antud andmetele."