Sotsiaaldemokraadid: minister ei tohi olla tulesüütaja

 (36)
Sotsiaaldemokraadid: minister ei tohi olla tulesüütaja
Foto: Andres Putting

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kinnitusel on minister Laine Jänese tekitatud probleemide lahendamine eeskätt Reformierakonna kätes, kellel oleks aeg leida kultuuriministeeriumile juht, kes taastaks kultuuri valdkonnas normaalse tööõhkkonna.

„Ministri ülesanne on olla tuletõrjuja, mitte tulesüütaja. Paraku pole Eesti taasiseseisvuse ajal kultuuri juhtimises olnud mitte kunagi varem nii palju arusaamatusi kui praegu,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees ja riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg.

Tema sõnul vajab kultuuriministeerium juhti, kes suudaks taastada oma valitsemisalas normaalse õhkkonna ja teeks personaliotsuseid lähtuvalt inimeste kompetentsusest, mitte nende parteilisest kuuluvusest.

„Meil on olnud kultuuriministrid, kes on suutnud luua stabiilse tööõhkkonna. Olgu selleks Urmas Paet või Jaak Allik. Suhtlemisprobleemid, mis on tekkinud ministri isiku ümber, takistavad täna kultuurielu normaalset toimimist,“ osutas Kreitzberg. „Järjepanu tulevad peale uued skandaalid. Kultuurijuhtide seas on tekkinud hirmuõhkkond. Kardetakse oma seisukohti avaldada. Olukord on läinud nii hulluks, et vanaviisi jätkata pole võimalik.“

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.