Soomes lähevad osad vaktsiinidoosid otsesõnu prügikasti. Kuidas Eestis raiskamist välditakse?

 (145)
Soomes lähevad osad vaktsiinidoosid otsesõnu prügikasti. Kuidas Eestis raiskamist välditakse?
Foto: Rauno Volmar

Soome arstid on Yle uudistele kommenteerinud, et sadadel juhtudel on kuues või mõnikord ka seitsmes doos prügikasti visatud. Terviseameti juhi Üllar Lanno sõnul püüab Eesti sarnast olukorda vältida, vahendab ERR.

"Kui me täna vaatame seda ühte viaali, mille sees on 5 doosi, siis tahes või tahtmata absolutismi ei ole. Kes võtab täpsemalt, see saab ehk ka kuuenda doosi kätte. Ma täna siiralt usun, et ei teki ülejääki," sõnas ta.

"Pfizeri esindaja on sellest võimalusest ka teadlik. Kõik doosid, mis on sealt võimalik täisdoosidena välja võtta, need ka inimestele süstitakse," ütles ta.

Esimesed vaktsiinid on läinud eesliini töötajatele - kiirabiarstidele ja haiglatöötajatele, kes puutuvad koroonahaigetega kokku. Seejärel vaktsineeritakse perearste.

Viimati mainitute esindaja Le Vallikivi sõnul algab riskigruppide vaktsineerimine veebruaris.

Delfi kajastas täna, et neli päeva tagasi Eestisse saabunud COVID-19 vaktsiinikogusega saaks kaitsepookida ligi 4900 tervishoiutöötajat. Praeguseks on vaktsiini saanud inimesi ligi 900.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!