Soomes kinni peetud Eesti ehitajate arv kasvab

 (53)
remont, kinnisvara
Foto: Eero Hänninen

Helsingi politsei ütles, et Soomes 2008. aasta esimeses pooles on kinnipeetud eestlaste arv kasvanud 31 võrra, neist ehitajaid on kinni peetud varasemast 12 võrra rohkem.

Mõned eestlased, kes Helsingis laeva pealt maha lähevad ja ütlevad, et nad on ehitajad, ei jõua tellingutele, vaid osa ka tänavatele ja sealt Soome politsei abiga Eesti saatkonda Helsingis, vahendasid ERR Uudised saadet “Aeg luubis”.

Eesti ehitaja Soomes, Urmas Punnek, kinnitas, et põhjanaabrite juurde tööle meelitab 200-300 protsenti suurem palk. Eestlasest ehitusfirma omanik Veiko Viirsalu sõnul Eesti ehitusmehed kohusetundlikumad ja teevad parema kvaliteediga tööd.

Siiski satub Soome ka teistsuguseid eestlasi. Soome politsei viib Eesti saatkonda viimasel ajal vähemalt ühe inimese nädalas, kes ei ole Soomes tööd leidnud ja jäänud sadamasse või tänavale ööbima.

Soome ehitusettevõtjad on eestlastest rääkides tagasihoidlikud, kuid üks neist kinnitas, et eestlaste maine on viimasel ajal langenud ja paljud võtavad parema meelega tööle soomlasi — isegi, kui tuleb rohkem maksta.