Soome järelevalveametnik: Tallink Stari tehniline olukord on Eesti võimude vastutusala

 (40)
Inimesed Tallinki laeval
Inimesed Tallinki laevalFoto: Delfi lugeja

Tallink Stari ülemine autotekk kukkus osaliselt alumisele peale ning seetõttu saatis Soome transpordiohutuse amet Trafi koheselt ka oma eksperdid laeva olukorraga tutvuma.

Täna kella 19.30 Tallinnasse välja sõitma pidanud Tallink Staril purunes täna õhtul seni teadmata põhjusel Tallink Stari autoteki rambi lukustus mehhanism. Keegi tõsisemalt viga ei saanud.

Pärast päästjaid sündmuskohale saabunud Trafi ametnikud asusid laeva üle vaatama.

„Me kontrollime, kas alus on meresõidukõlbulik. Kui ei ole, siis me seda sadamast välja ei luba,“ rääkis Trafi inspektor Juha Korsi Helsingin Sanomatele.

Korsi ei taha spekuleerida, mis õnnetuse põhjustada võis, kuid samas rõhutas, et sellised juhtumid on väga haruldased.

Kuna Tallink Star sõidab Eesti lipu all, siis saab Trafi ainult inspekteerida seda, kas laeva olukord vastab rahvusvahelistele standarditele, mis lubaksid ta merele.

„Eesti kui aluse lipuriigi võimud on laeva tegeliku tehnilise olukorra eest vastutavad,“ ütles Korsi.

Tallinki teatel juhtus õnnetus kella 19.40 ajal vahetult enne Tallink Stari väljumist Helsingi sadamast.

Kahte autotekki omavahel ühendavat rampi tõstes purunes rambi mehhanism, mille tagajärjel ramp kukkus ühest nurgast osaliselt alla ja tekkinud kalde tõttu vajusid veoautod üksteise vastu.

Autode liikumise tõttu jäi ühte kabiini kinni autojuht, kelle aitas välja kohale tulnud päästeteenistus ja vaatas üle kiirabi. Esialgsetel andmetel inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud.