Sõmera kodus on 27 koroonaviirusesse nakatunut

 (1)
Välihaigla ülespanek Kuressaares
Välihaigla ülespanek KuressaaresFoto: Marko Mägi

Saaremaal Sõmera kodus on teadaolevalt 27 nakatunut, kinnitab terviseamet.

Terviseameti lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkam selgitas, et 3. aprillist 17. aprillini tuvastati erihoolekandeasutuses COVID-19 kümnel inimesel.

21. aprilli testimisega tuvastati viirus veel 17 Sõmera kodu elanikul. Eile saatis terviseamet pressiteate, milles nimetas 16 positiivset proovi, millele lisandus üks positiivne tulemus eile õhtul.

Kõik 17 uut nakatunut elavad ühes majas ja nende tervis on pideva jälgimise all, kinnitas Juhkam.

"Esialgsed nakatunud on läbinud karantiini (teistest eraldatuna) ja nad ei ole enam nakkusohtlikud, mistõttu on nad saanud tagasi pöörduda oma tavapärase elurütmi juurde," selgitas ta.

16 nakkust jõudsid statistikasse viivitusega. "Need ei jõudnud pressiteate välja saatmise ajaks süsteemi," põhjendas Juhkam, miks teade 16 uuest nakatunust tuli eile pärast seda, kui 7 nakatunust oli juba teada antud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!