Sõjaväepolitsei palus paraadi ajal Mupo abi kodutute meeste korralekutsumiseks

 (21)
EV99
Vabariigi aastapäeva paraadFoto: Priit Simson

Munitsipaalpolitsei kutsus sõjaväepolitsei palve peale korrale kaks kodutut, kes vabariigi aastapäeva paraadi sõjaväelasi kommenteerisid, väidetavasti võisid ka halvustada.

Kaks purjus meest olid Eesti iseseisvuspäeva paraadi ajal koha sisse võtnud Viru 24 ees trepil. Sõjaväepolitsei palus munitsipaalpolitsei abi nende korralekutsumiseks.

Tegu oli kahe kodutuga, kes istusid ja kommenteerisid valjul häälel sõjaväelasi. Munitsipaalpolitseinikud läksid asja selgitama, mille peale kodutud mehed vabandasid ja lahkusid ning menetlust nende suhtes ei alustatud.

Möödunud aastal leidis aset samuti paraadi ebakorrektse kommenteerimisega seotud vahejuhtum

Samal ajal, kui kaitseväelased, kaitseliitlased ja Eesti liitlaste sõdurid vabariigi aastapäeva mullusel paraadil marssisid, filmis Põhja päästekeskuse Ida-Harju päästepiirkonna rühmapealik Sergei Menkov päästeameti autost mööduvat paraadi ja kommenteeris nähtut mõnituste ja alanduste saatel.

Kesklinna komando rühmapealiku, pea 30-aastase tööstaažiga Menkovi teenistussuhe toona lõpetati ja kogu meeskonna kohta alustati distsiplinaarmenetlust.

Refereeritud Õhtulehest.