Sõjandusajakirjanik kutsus siinseid Vene kodanikke Venemaa sõjaväkke

 (38)
Arstlik komisjon Venemaal Ussuriiski linnas
Arstlik komisjon Venemaal Ussuriiski linnasRIANovosti

Selle aasta algusest on Vene sõjaväes suurendatud kõikide sõjaväelaste palku keskmiselt 2,5-3 protsenti, lausus eilsel meediaklubi Impressum kohtumisel Vene ajakirja Natsionalnaja Oborona peatoimetaja, sõjandusekspert Igor Korottšenko.

Tema sõnul saab praegu otse sõjakoolist tulnud leitnant, kes ei saa mingeid lisatasusid taseme eest, kuus 50 000 rubla, aga brigaadi juhtiv polkovnik saab 100 000 rubla ringis, kirjutas venekeelne Delfi.

Leitnant allveelaeval teenub umbes 80-90 000, aga aatomiallveelaeva komandör saab 250 000 rubla. Elukutselised sõdurid saavad aga umbes 35 000 rubla, mis praeguse kursi järgi on 1200 dollarit kuus.

Taolised palgad on tema sõnul üldjoontes vastavad NATO eesrindlike riikide palkadega. Venemaal on tema sõnul seetõttu ohvitseri, elukutselise sõduri ja üldse sõjaväelaste elukutse muutumas rahaliselt väga prestiižseks. Lisaks antakse sõjaväelastele eluase, teda toidetakse ja antakse muu varustus.

Korottšenko kutsus seetõttu kõiki sõjaväeteenistusest huvitatud Vene kodanikke sõjaväeteenistusse, kui nad vastavad tervisenõuetele.