Sõiduõpetajad: ARK kukutab loataotlejad sihilikult läbi?

 (100)
Autokool
Päevaleht/Pressifoto, Rauno Volmar

Üha vähem õpilasi tuleb sõidueksamiga esimesel korral toime ja autokoolide liit näeb selles ARKi eksaminaatorite soovi võimalikult palju õpilasi läbi kukutada ning seega endale raskel ajal tööd kindlustada.

Maanteeameti liiklusregistri büroo (ARKi) statistika näitab, et sõidueksamist esimesel korral läbisaanute protsent hakkas väga järsult vähenema selle aasta algul, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

ARK aga ei usu, et  eksamineerijad kukutaks õppureid tahtlikult läbi. „Eksamistatistikast selgub, et eksitakse elementaarsete reeglite vastu ning suurim osa selles on tähelepanematusel, mis ei ole otseselt seotud eksamitingimustega,“ ütles Maanteeameti pressiesindaja Timo Vijar.

Eesti Autokoolide Liidu president Enn Saardil on läbikukkujate arvu suurenemise asjus teine seisukoht. „Osas piirkondades on küll nii, et õpetajad kurdavad läbikukutamise üle. Mina olen peamiselt kuulnud kurtmist Tallinnas,“ rääkis Enn Saard. „Mõnedes piirkondades mõeldakse lausa uusi asju juurde, et teha eksam raskemaks,“ ütles Saard ja lisas, et ühe näitena võib tuua veoautoeksami puhul tagurdusboksi võimalikult väikseks tegemise.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines.