Skandaalid tõstavad Keskerakonna populaarsust

 (203)
Skandaalid tõstavad Keskerakonna populaarsust
Foto: DELFI

Hoolimata sellest, et mitmeid Keskerakonna juhitud omavalitsusi on tabanud korruptsioonikahtlused, tõusis parlamendiparteidest detsembris ainsana just Keskerakonna toetus.

Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Emori uuringu järgi toetas detsembris Keskerakonda 35 protsenti elanikest ehk kaheksa protsenti rohkem kui novembris, vahendas “Aktuaalne kaamera” ERR Uudiste teatel.

Kui tavapäraselt on Keskerakonnal kõrge toetus mitte-eestlastest vastajate seas, kasvas detsembris toetus Keskerakonnale just eestlaste seas. Eestlastest toetas Keskerakonda 22 protsenti, mis on kõrgeim näitaja alates jaanuarist 2007.

Kõigi teiste erakondade toetus detsembris aga langes. Pikka aega erakondade populaarsusreitingut juhtinud Reformierakonda toetas 29 protsenti, Isamaa ja Res Publica Liitu 13, sotsiaaldemokraate ja rohelisi võrdselt kaheksa ning Rahvaliitu neli protsenti valijatest.

Emor küsitles 1009 inimest üle kogu Eesti. Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus.