Siseminister Mart Helme pole mitu nädalat valitsuse istungitele jõudnud

 (505)
Pressikonverents Stenbocki majas
Mart Helme valitsuse pressikonverentsil Stenbocki majasFoto: Jaanus Lensment

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseminister Mart Helme pole kolm nädalat järjest valitsuse istungil osalenud. Väidetavalt nähakse Helmet ka ministeeriumis haruharva.

Viimati osales siseminister Mart Helme 11. juulil toimunud valitsuse istungil.

Esimene istung jäi siseministril vahele 18. juulil, kui ta viibis 17.-19. juulini Soomes Helsingis lähetuses.

Vabariigi Valitsuse istungite protokollidest selgub, et Helme puudus ka järgmiselt kahelt valitsuse istungilt, mis toimusid 25. juulil ja 1. augustil. Nendel kuupäevadel minister lähetuses ei viibinud. Samuti ei olnud tal juulis ega augusti alguses võetud ühtegi puhkusepäeva, kinnitas valitsuse kommunikatsioonibüroo nõunik Argo Kerb.

Küll aga osales Helme 25. juulil valitsuse kabinetinõupidamisel, mis algab alati pärast hommikust valitsuse istungit ja keskpäevast pressikonverentsi.

Eile, 1. augustil puudus Helme nii hommikuselt valitsuse istungilt kui ka pärastlõunaselt kabinetinõupidamiselt.

Olukorra muudab kurioossemaks asjaolu, et siseministeeriumi selle nädala eelinfos oli Helme ainsaks tööülesandeks märgitud just valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel osalemine.

Siseminister Mart Helme töönädal

Delfile teadaolevalt on Helme viimasel paaril nädalal ka ministeeriumisse vaid korra nädalas jõudnud, et seal mõned allkirjad anda, ja seejärel lahkunud.

Valitsuskommunikatsiooni nõunik Argo Kerb ütles Delfile, et Mart Helme võtab valitsuse tööst aktiivselt osa ning tema istungitelt puudumised on toimunud peaministri teadmisel.

Mart Helme ega tema nõunik ei olnud kommentaarideks kättesaadavad.