Siseminister Mart Helme: oleme koroonaviiruse leviku peatamiseks valmis tegutsema

 (143)
PPA Peadirektor Elmar Vaher ja siseminister Mart Helme annavad ülevaate 2019. aastast siseturvalisuse tagamisel
Mart HelmeFoto: Kretel Kuusk

Siseminister Mart Helme sõnul on siseministeerium valmis toetama sotsiaalministeeriumi ja terviseametit võimaliku hädaolukorra lahendamisel.

"Siseministeerium koostöös politsei- ja piirivalveametiga saab sotsiaalministeeriumi ja Terviseametit toetada haiguskolde piirkonnas, näiteks mõnes linnas, asutuses või kasvõi laeval, karantiini kehtestamisel ja liikumispiirangute, ürituste korraldamise keelu või mõnes konkreetses piirkonnas viibimiskeelu rakendamisel," ütles siseminister Mart Helme. "Seda kõike saab vahetu ohu korral teha ka ilma eriolukorda välja kuulutamata."

Siseminister lisas, et eriolukorra väljakuulutamise ettepaneku Vabariigi Valitsusele teeb sotsiaalminister Terviseameti ettepanekul. Juhul kui valitsus otsustab koroonaviiruse tõttu eriolukorra välja kuulutada, määratakse eriolukorra juhiks samuti sotsiaalminister.

"Vabariigi valitsuse otsusel saab riigipiiri ka sulgeda või sisepiiril piirikontrolli kehtestada, kui Terviseamet selleks ettepaneku teeb," märkis siseminister. "Ka siseministril on õigus vahetut tegutsemist nõudvas olukorras taastada sisepiiril piirikontroll, et politsei- ja piirivalveamet koostöös terviseametiga saaks läbi viia sanitaarkontrolli. Siseministril on õigus piiripunkt ka sulgeda, kuid sellele peab järgnema Vabariigi valitsuse üksmeelne otsus," lisas siseminister Helme.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!