Sisekaitseakadeemias koolitusel käinul diagnoositi koroonaviirus. Koolis uued meetmed: maskid on homsest kohustuslikud

 (133)
Sisekaitseakadeemias koolitusel käinul diagnoositi koroonaviirus. Koolis uued meetmed: maskid on homsest kohustuslikud
Foto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Täna selgus, et koroonapositiivne on inimene, kes möödunud nädalal käis koolitusel sisekaitseakadeemias. Kool distantsõppele üle ei lähe, ent tudengitele ja töötajatele jagati uued juhised.

Kooliperele saadeti sisekaitseakadeemia rektori Marek Lingi poolt kiri, kus ta ütleb, et terviseametile teadaolevalt viibis Kase tänava õppehoones koolitusel inimene, kel tuvastati koroonaviirus (koolitus toimus eelmise nädala esmaspäevast reedeni).

"Kõiki lähikontaktseid on teavitatud ning korraldatud nende eneseisolatsioon. Palume akadeemiaperel jälgida oma tervist ning haigustunnuste tekkimisel (palavik, nohu, köha, kurguvalu) võtta ühendust oma perearstiga ning öelda, et on toimunud võimalik kokkupuude nakatunuga. Sisekaitseakadeemia teeb tihedalt koostööd terviseametiga, et välja selgitada edasised sammud," selgitas Link.

Seotud lood:

Terviseametist öeldi Delfile, et proov võeti eile ja positiivne tulemus tuli täna.

Rektor sõnas kirjas, et akadeemia jätkab õppetööd rakendades võimalikult palju ennetavaid meetmeid. Näiteks jaotati juba täna kaitsemaskid kõikidele õppegruppidele ja töötajatele. Homsest alates on maski kandmine sisekaitseakadeemia ühiselt kasutatavates ruumides kohustuslik (sealhulgas õppeklassid, aatrium, koridorid jne).

"Palume üksuste juhtidel võimaluse korral kolleegid suunata kaugtööle," lisas rektor. Tegeletakse näiteks ka sellega, et töötada välja turvalisem lahendus toitlustamise läbiviimiseks. Kui õpperühmas on keegi, kes peab olema tervislikel põhjustel eneseisolatsioonis, soovitab juhtkond õppejõududel tagada distantsilt loengu kuulamise võimalus, hoolimata sellest, et spetsiaalse tehnika olemasoluta võib see olla ebakvaliteetne.

"Hoidke end ja teisi," märkis Link kirja lõpetuseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!