Simson: Tsahkna eksitab rahvast

 (29)
Täiendatud
Simson: Tsahkna eksitab rahvast
Foto: Ilmar Saabas

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul eksitab IRLi poliitsekretär Margus Tsahkna rahvast, kui väidab oma blogis, et Keskerakond ei toeta palkade külmutamist. Tsahkna sõnul näitab komisjoni protokoll aga kahjuks midagi muud.

Simson sõnul on Tsahkna blogipostitus kahetsusväärselt eksitav, sest Keskerakond nägi oma muudatusettepanekute kattena just presidendi, riigikogu liikmete ja teiste kõrgete riigiametnike palkade külmutamist, teatas Keskerakonna pressiesindaja.

„Millega küll IRLi fraktsiooni liige eilse rahanduskomisjoni istungi ajal tegeles?“ küsis Simson. „Tsahkna eksitab rahvast, kui väidab, et Keskerakond ei toeta palkade külmutamist,” märkis Simson.

„Kui Keskerakond soovis muudatusettepanekute kattena palkade külmutamist, siis järelikult Keskerakond toetab palkade külmutamist,” ütles Simson.

Tsahkna sõnul näitab komisjoni protokoll kahjuks midagi muud. "Eilsel rahanduskomisjoni istungil sai riigikogu liikmete, presidendi
ja teiste kõrgete riigiametnike palkade külmutamise otsus üheksa poolthäält 12st. Otsust toetasid IRLi, Reformierakonna, roheliste ja sotside esindajad. Keskerakonnal on seal kolm esindajat ja nemad külmutamise otsust ei toetanud," kirjutab Tsahkna oma blogis.

"See, et Keskerakond on olnud vastu riigikogu liikmete palkade ja
hüvitiste kärpimisele, ei ole loomulikult mingi uudis. Kadri Simson ei
peaks oma vaateid selles küsimuses eitama ja oma käitumist
rahanduskomisjonis varjama," märkis Tsahkna.