Simson Savisaarest: ta kannab endas kõiki meie väärtusi

 (127)
Kadri Simson
Foto: Ilmar Saabas

Värske uuringu tulemustest selgub, et Edgar Savisaar on peaministrikandidaatide seas alles neljandal kohal - teda näeks peaministrina 13,4 protsenti inimestest. Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni kinnitusel on aga Savisaar ikkagi parim kandidaat, kes kannab endas kõiki Keskerakonna väärtusi.

Simsoni sõnul ei tähenda Savisaare kehva koht seda, et tuleks partei esimees välja vahetada.
"Kui Keskerakond võidab need valimised, siis erakonna esimees on ka meie peaministrikandidaat," kinnitas Simson Eesti Päevaleht Online'le.

"Ta kannab endas kõiki meie väärtusi. Meie nägemust maksupoliitikast, aktiivsemast tööpoliitikast ja hoolivamast hariduspoliitikast."

Eesti Päevalehe tellitud ja uuringufirma Klaster poolt jaanuari lõpus tehtud valimiseelne küsitlus toob esile, keda sooviks rahvas näha järgmise valitsusjuhina. Küsitletutel paluti valida nelja suurema erakonna juhtide seast oma soosik peaministri kohale.

Märtsivalimiste järel sooviksid Eesti inimesed mäekõrguse ülekaaluga näha, et peaministrina jätkaks Andrus Ansip, kes kogus kokku 40,5 protsendi vastanute toetuse. Talle järgnes sotside liider Sven Mikser, keda eelistaks järgmise valitsusjuhina näha tervelt 29,3 protsenti vastanutest. Kolmandaks jäi IRLi juht Mart Laar 16,8 protsendiga ning 13,4 protsenti küsitletutest soovis valitsusjuhi kohal näha Edgar Savisaart.