Simson: Savisaar on lubanud, et koostööprotokoll Ühtse Venemaaga pannakse kongressil hääletusele

 (41)
Keskerakonna volikogu Rahvusraamatukogus
Foto: Madis Veltman

Keskerakonna esimeheks kandideeriv Kadri Simson kirjutas Facebookis, et Savisaar on lubanud, et koostööprotokoll Ühtse Venemaaga pannakse Keskerakonna kongressil hääletusele.

Täna saatsid Keskerakonna riigikogu liikmed Jaanus Karilaid ja Märt Sults erakonnakaaslastele Savisaart toetava kirja. Selles kirjutasid nad, et koostööprotokoll Venemaa võimupartei Ühtse Venemaaga tuleb panna kongressil hääletusele ja otsustada selgelt, kas lõpetada lepinguline koostöö või jätkata.

Simsonile rõõmustas selle üle. "Mul on hea meel näha, et minu kandideerimine on juba muutnud Keskerakonda avatumaks. Seda näitab ilmekalt asjaolu, et Edgar Savisaar on lubanud toetuse eest minu kolleegidele Jaanus Karilaidile ning Märt Sultsile, et koostööprotokoll Ühtse Venemaaga pannakse Kongressil hääletusele," kirjutas Simson Facebookis.

Karilaidi ja Sultsi toetuskirjas on koostööleppe hääletuselepanek ära toodud ühena kolmest ettepanekust Keskerakonna poliitika täpsustamiseks. Savisaare võimalikust toetusest Sultsi ja Karilaidi ettepanekule polnud selles kirjas ridagi.