Simson Keskerakonna kehvast reitingust: värske valitsus sai avansiks usaldust, varsti taastub tavaelu

 (53)
Riigikogu liikmed
Kadri SimsonFoto: Tiit Blaat

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson ütles erakonna kaotatud juhtpositsiooni kohta, et inimesed suhtuvad praegu uude valitsusse entusiastlikult, mõistmata veel täpselt, millised maksutõusud ja kärped selle poliitikaga kaasnevad.

"Reformierakonna strateegia pidevalt oma valitsuspartnereid vahetada on ehitatud reeglile, et kui valitsus muutub, siis inimesed annavad avansina päris palju usaldust ette. Ja seda usku, lootust ja armastust saavad need, kes selle valitsuse teevad, mitte teised. Sellest reeglina piisab paariks kuuks, aga siis taastub tavaelu," kommenteeris Simson.

Ta märkis, et aprillis oli seoses valitsusvahetusega näha vaid positiivsed uudised lubadustest. "Paari kuuga selguvad ka nende lubaduste elluviimise katteks tehtavad maksutõusud ja kärped ning tegelikku toetust võime näha peale esimese emotsiooni möödumist," ennustas Simson.

Keskerakond tõusis kõige populaarsemaks parteiks 2013. aasta juunis ning hoidis seda positsiooni tänavu märtsini, mil partei toetus oli 27 protsenti. Kuid aprillis langes Keskerakonna toetus 22 protsendile, millega jäädi alla nii sotsiaaldemokraatidele (aprillis 28%) kui ka Reformierakonnale (25%). Viimasel kohal on jätkuvalt IRL, keda toetas aprillis 19% valijaist.

Küsitlus #118543