Simson: Keskerakonna ainsaks konkurendiks on Reformierakond

 (44)
Simson: Keskerakonna ainsaks konkurendiks on Reformierakond
Kadri SimsonFoto: Ilmar Saabas

Tänasel Keskerakonna volikogu istungil poliitilisest olukorrast ettekande pidanud Keskerakonna aseesimees Kadri Simson rõhutas, et Keskerakonna võitis ainsa vana erakonnana juurde hääli ja mandaate ning sotsiaaldemokraadid ja IRL on valimiste suurimad kaotajad.

“Üle Eesti välja jagatud 13 isikumandaadist võtsid Keskerakonna poliitikud viis — sellega said hakkama Edgar Savisaar, Yana Toom, Mihhail Kõlvart, Jüri Ratas ja Kadri Simson. 2015. aasta riigikogu valimistelt saadud 27 mandaati uues kuueparteilises riigikogus on väga tugev tulemus,” rääkis Simson, “aga meie eesmärk ei saa olla väiksem kui seada uusi sihte ning asuda tööle, et saavutada valimisvõit 2019. aastal. Selleks, et olla ise valitsuse moodustaja, tuleb silmas pidada, et parlamenti valitakse kahtedel valimistel. Pooled valijad teevad valiku ühtede reeglite järgi eel- ja e-hääletusel. Teine pool valimispäeval.”

Simson rõhutas, et valimiste suurimateks kaotajateks olid sotsid ja IRL. “Sotsiaaldemokraadid said neli ning IRL koguni üheksa mandaati vähem kui 2011. aasta riigikogu valimistel. IRLi kaotus oli üle 39 000 hääle, ehk iga kolmas toetaja hülgas nad. Sotside kaotuse ilmekaimaks näitajaks on nende esimehe valimistulemus. See, et sotside esimees läks nii nõrga mandaadiga läbirääkimistele vajutas ka oma pitseri sotside võimele uut hingamist valitsusse tuua,” nentis Keskerakonna aseesimees, “IRLil ja sotsidel on oma kaotuses ühine joon — nad olid viimase kaheksa aasta jooksul Reformierakonna valitsuses väiksemaks partneriks. Vastutus seisakus majanduse ja suurenenud väljarände eest langes neile, sest valitsuses olles viidi ellu Reformierakonna dogmasid.”

“Siiski on selge, et inimeste jaoks, kes peavad tegema valiku järgmiseks neljaks aastaks, on meie jaoks ainsaks konkurendiks Reformierakond. Teised erakonnad on selgelt paigutanud end toetusjõudude rolli,” ütles Kadri Simson. 

Keskerakond ei anna sel aastal loodud valitsusele sadat kriitikavaba päeva, sest sündinud koalitsiooniprogramm ei luba uut lähenemist. Kui Eesti majandus oli juba eelmisel aastal seisakus, siis nüüd on majanduse väljavaated veelgi kurvemad. Majandusprognoos on kehv, plaanitavad maksutõusud on ebaõiglased ning valitsuse ainus plaan on kindlalt edasi ajada Reformierakondlikku poliitikat. Sellises olukorras oleks meist vastutustundetu sada päeva kriitikavaba olla,” rõhutas Keskerakonna aseesimees.