Silver Meikar pääses erinevalt teistest eurovalimistel kandideerinud üksikkandidaatidest trahvist

 (13)
Vaba Isamaaline Kodaniku pidu
Silver MeikarFoto: Vallo Kruuser

Harju maakohus määras hiljuti europarlamendi valimistel kampaania rahastamiseks kasutatud arvelduskontodest mitte teatanud kandideerijatele trahvid. Samuti valimistel kandideerinud Silver Meikar aga pääses trahvist.

"Minu suhtes lõpetas politsei menetluse, sest olin oma pangakonto avaldanud ning minu esitatud kirjalikud tõendid olid veenvad, et öelda, et olen eesmärgipäraselt täitnud EKS paragrahv 12¹5 tulenevad nõuded ja seega puudub alus väärteo inkrimineerimiseks," rääkis Meikar Delfile.

Tänavu 17. novembril määras Harju maakohus Kristiina Ojulandile ja Imre Mürgile määras kohus 200 euro suuruse ja Indrek Tarandile ning Krista Mulenokile 160 euro suuruse trahvi, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots Delfile.

Samuti tänavu kevadel eurovalimistel kandideerinud Andres Inn sai trahvi 120 eurot.

Detsembri alguses toimunud istungil sai Tanel Talve Harju maakohtus väärteo eest aga 240 euro suuruse trahvi.

Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjon (ERJK) otsustas hiljuti üksikandidaatide arvelduskontosid puudutava seadusepügala tarbetuse näitamiseks eurovalimistel kandideerinud üksiküritajate kohta politseile avalduse teha.

Erakonnaseaduse järgi on võimalik valimisliidu või üksikkandidaadi poolt valimisteks sellise arvelduskonto kasutamise eest, millest erakondade rahastamise järelevalve komisjoni on jäetud teavitamata, karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.