Silmupüüdjate õiguskuulekus jätab soovida: keskkonnainspektsioon leidis reidi käigus 561 silmutorbikut

 (14)
Silmupüük Narvas
Silmupüük NarvasFoto: Arvi Kriis

Eelmisel nädalal Narva jõel läbi viidud reidil avastasid inspektorid taas üle poolesaja märgistamata silmutorbiku ja mitu statsionaarset silmupüünist, teatas keskkonnainspektsioon.

„Ehkki selle sügise suurematest reididest ei ole palju aega möödas, leidsime seegi kord mitu märgistamata silmutorbikute jada kokku 561 silmutorbikuga,“ ütles keskkonnainspektsiooni Ida-Virumaa büroo juhataja Aivar Lainjärv.

Peale selle likvideerisid inspektorid kaheksa kividest ja laudadest ehitatud statsionaarset silmupüünist, mis paiknesid Narva promenaadi vahetus läheduses ja mis tundusid olevat ehitatud üsna hiljuti. Eelmise nädala reidi tulemusel alustati ka kaks väärteomenetlust.

Eelmine suurem reid toimus Narva jõel novembri alguses ja siis avastasid inspektorid 3888 nõuetekohaselt tähistamata silmutorbikut. Samuti eemaldasid inspektorid püügilt neli jada põhjusel, et kalapüügiloaga lubatud 78 silmutorbiku asemel oli püügile seatud 271 torbikut. Juhtumiga seoses alustati väärteomenetlus, mis on praegu veel pooleli.

Oktoobri alguses toimunud reidi käigus eemaldati jõest 1980 tähistamata silmutorbikut, millest suur osa oli korkideta ja väljanägemise järgi juba pikemat aega vees olnud.

„Sel sügisel läbi viidud reidide põhjal võib öelda, et silmupüügil on olukord paranenud, aga kuna õiguskuulekuses on endiselt vajakajäämisi, ei saa me kontrolli mahtu vähendada,“ märkis Lainjärv.

Jõesilmusid saavad püüda vaid kalapüügiluba omavad kutselised kalurid teatud arvu silmutorbikutega. Lubatud silmutorbikute arv on märgitud püügiloale. Harrastuspüügiks silmupüügilube ei väljastata.

Kõiki eelnimetatud Narva jõe silmupüügireide on rahaliselt toetanud Eesti Keskkonnainvesteeringute Keskus.