Sillamäe prügimajandus konteinereid ei tunnista

 (9)
Prügikotid
Foto: Andres Putting

Sillamäe elanikud on juba vähemalt 30 viimast aastat prügikoti konteineri asemel kindlatel kellaaegadel liikuva prügiauto koormasse pannud.

“Sillamäe linnas toimub konteineriteta olmejäätmete kogumise süsteem – jäätmed kogutakse elanikkonnalt ja asutustelt vahetult jäätmete kogumiseks ning veoks kohaldatud eriautodele kindla graafiku alusel, st tänavakonteinereid vahekogumiseks ja ladustamiseks ei kasutata,” on kirjas Sillamäe linnavolikogus 1. novembril vastu võetud määruses, vahendab Põhjarannik.

Päris ilma konteineriteta linn siiski ei ole: Viru puiesteel asub jäätmemaja ja veel paaris kohas üksik konteiner, kuhu saavad olmejäätmed viia need inimesed, kellele prügiauto liikumise ajad kohe kuidagi ei sobi.

Sillamäe linnavolikogu esimehe Ain Kivioru sõnul toimib selline jäätmevedu Sillamäel juba vähemalt kolmkümmend aastat. “See on ajalooline valik, mille põhjus on väga lihtne: mereäärses linnas peaksid konteinerid pidevalt väga kindlalt kinni olema, muidu tassivad kajakad ning muud linnud nende sisu lihtsalt välja ja laiali ning tuul keerutab seda omakorda veel rohkem laiali.”