„Mulle tundub see kompensatsioon ebaõiglaselt väike,“ avaldas Siitan oma esialgse reaktsiooni töövaidluskomisjoni otsuse peale. „Tunnen, et minu õigusi on praegu siiski riivatud. Ma pigem kaalun kohtusse minekut, aga pean realistlikult hindama, mida see mulle tähendab.“

Siitani sõnul ütleb töövaidluskomisjon oma otsuses selgelt, et tema avaldus rahuldati osaliselt. Siitan palus enda sõnul kompensatsiooniks kolme kuu töötasu, kuid komisjon määras ühe kuu töötasu selle eest, et vallandamisest piisavalt pikalt ette ei teatatud.

„See, et tekkis rahaliste vahendite puudujääk, selles ei kahtle keegi,“ tunnistas Siitan. „Küsimus on selles, et miks tekkis puudujääk. Minu seisukoht on see, et ministeeriumi teostatud reformid 2010. aastal, olid läbi viidud selliselt, et sellest sai kujuneda ainult puudujääk. Minu põhiline väide on, et mul ei olnud võimalik teha teistsuguseid juhtimisotsuseid.“

Kohtusse pöördumist tuleb kaaluda

Siitani sõnul on tal kahju, et komisjon jättis igasuguse hinnangu andmata ministeeriumi reformidele. Samas viitas töövaidluskomisjon tsiviilkohtu menetluse seadustikule punktil, mis räägib tõendamise kohustusest.

„Tähendab, et minu tõendid ei olnud piisavad,“ tõdes Siitan. „Nüüd on mul natuke aega mõelda ja kaaluda, kas minna kohtusse. Eks ma pean tõele vastu vaatama, et kohuvaidlus on kulukas, keeruline ja võib venida.“

Kohtuvaidluse kulukusele viitas Siitani sõnul ka kultuuriministeeriumi kantsler, kes meenutas talle kohtumisel, et ministeeriumi eelarve on 2,6 miljardit krooni ja küsis, kas tal on midagi selle vastu panna.

„Eraisiku jaoks on kohtuvaidluse pidamine ikka äärmiselt kallis,“ nentis ka Siitan. „Kui töövõtja läheb kohtusse tööandja vastu, siis paraku on sageli nii, et tööandjal on eelised. See seab inimesed väga ebavõrdsesse olukorda.“

Tähelepanu valimistel

Siitani sõnul on tema tähelepanu hetkel pööratud riigikogu valimistele. „Kavatsen üsna palju oma aega ja energiat sellele pühenduda,“ rääkis IRLi nimekirjas viimasel kohal Tartu linnas kandideeriv Siitan. „Enne 6. märtsi pole mul ka moraalset õigus uut töökohta otsida. Uued perspektiivid sõltuvad peale valimisi.“

Kui ma valituks osutun, siis kindlasti võtan selle töö ka vastu,“ lubas ta. „Ma ei ole häälte püüdja ega peibutuspart. Koht nimekirjas ei loe, otsustavaks saab ikkagi häälte arv.“