Siim Kiisler: saagu valgus

 (7)
Siim-Valmar Kiisler
Päevaleht/Pressifoto

Regionaalminister Siim Kiisler ütles täna riigikogus elektrituruseaduse täiendamise seaduse eelnõu esimesel lugemisel, et sellega hajaasustusaladel paiknevatele peredele elektrivõrguga liitumise võimaldamine on suure regionaalpoliitilise tähtsusega.

„Mul on hea meel, et riik oskab väärtustada maaelu. Me tahame ju, et säiliksid põlistalud ja -külad. Et ka seal oleks tagatud normaalne elukvaliteet, on elektri olemasolu vältimatu eeltingimus. Eesti ei saa endale lubada, et inimesed lahkuksid maalt linna elektri puudumise tõttu,” sõnas minister pressiesindaja teatel.

Kiisleri sõnul eelistatakse tänavu elektrivõrguga liitumise toetuste andmisel peresid, kellel on vähemalt üks alla 18-aastane, taotlejaga kooselav laps. Tuleval aastal toetatakse võrdsete taotluste puhul eelisjärjekorras pikaajalisi elanikke ning peresid, kus on rohkem kuni 18-aastaseid lapsi.

Täna riigikogus esimese lugemise läbinud elektrituruseaduse täiendamise seaduse eelnõu, annab elektriga liitumise võimaluse orienteeruvalt sajale hajaasustusalal paiknevale kodule.

Eelnõu välistab võimaluse, et elektrivõrguga ühinemise toetust saavad kinnisvaraarendajad. Toetus on suunatud vaid konkreetsetele abivajajatele püsielukohta elektri toomiseks. Seadusemuudatusega elektrivõrguga liitumiseks toetust saavaid peresid on Eestis hinnanguliselt sada, neist lastega peresid on ligi 14.