Siim Kallas: parteisid tuleks usaldada nagu torulukkseppi

 (148)
Arvamusfestival
Siim Kallas arvamusfestivalilFoto: Priit Simson

Vältimaks valimiste teatriks muutumist, peaksid inimesed tunnistama poliitiliste jõudude olemasolu ja usaldama neid nagu torulukkseppasid, ütles eurovolinik Siim Kallas Paides toimuval arvamusfestivalil.

Festivali arutelul "Poliitika tulevik: parteidega ja ilma?" sõnas Kallas, et tegelikult on viimased kümme aastat Euroopa poliitilised jõud tervikuna püsinud samad - protestiparteid on tulnud ja läinud, aga enamus toetab ikkagi vanasid erakondi, vahendab ERR Uudised.

"Mis on muutunud ja mis minule on alati olnud väga häiriv - kui 20 aastat tagasi erakonnad ja poliitiline süsteem hakkasid tekkima, siis toimusid toimusid väitlussaated," rääkis ta, lisades, et need oli tänastest saadetest palju ulatuslikumad ja kestsid hiliste õhtutundideni.

Poliitikas on ka praegu suured ideepõhised alternatiivid olemas, aga nendega ei võideta valimisi, vaid kampaaniates kasutatakse igasuguseid tehnoloogiliste trikke ning pärast on küsimus, et misasja lõpuks tegema hakatakse, ütles Kallas.

Selleks, et vältida valimiste teatriks muutumist, peaksid inimesed tunnistama poliitiliste jõudude olemasolu ja usaldama neid nagu torulukkseppasid, tõi endine peaminister ning Reformierakonna liider Kallas võrdluseks.