Siim Kabrits: mina pole elamislubade äriga seotud

 (46)
Siim Kabrits
Siim KabritsFoto: Andres Putting

Riigikogu IRLi fraktsiooni liige Siim Kabrits lausus Delfile, et Tallinna vanalinnas Kooli 1/3 korter on tema ainus seos Indrek Raudse ja Nikolai Stelmachiga seotud nn elamislubade skandaalis. Just sellesse korterisse on registreeritud kümned Vene firmad, mida on kasutatud Eesti elamislubade hankimiseks.

Kuidas teie kommenteerite kolmapäeval "Pealtnägijas" ja neljapäeval Eesti Ekspressis ilmunud lugusid elamislubade ärist, millega seoses on mainitud ka teie nime?

On mainitud, aga nagu ka "Pealtnägija" tuvastas, pole ma selle ettevõtlusega seotud. Kahetsusväärsel viisil on mind sinna sisse tõmmatud. Võin öelda, et selle valdkonna ettevõtlusega pole ma seotud. Ainus seos on, et minu ettevõttele kuulub sellest korterist üks kolmandik, mis on edasi renditud.

Mis asjaoludel te koos Indrek Raudse ja Nikolai Stelmachiga selle korteri omanikuks saite?

Las kogu sellest asjast räägib Indrek. Ma ei taha rohkem kommentaare anda. Niigi on mind sellesse teemasse sisse tõmmatud.

Kas te Stelmachi või Raudsega praegusel ajal mingites muudes ärisuhetes olete?

Ei ühelgi viisil.

Äriregistrist selgub, et teil on seos päris mitme juriidilise isikuga. Kas te praegusel ajal aktiivselt mingi äritegevusega tegelete?

Aktiivselt mitte. Mul pole selleks aega, ma tegelen oma riigikogu tööga, mis võtab väga suure osa ajast. Olen passiivne omanik. Ma rohkem ei tahaks kommentaare anda. Las Indrek ja Nikolai kommenteerivad.