SIILI-BLOGI: Pildid, videod ja muljed ehk mis toimub taasiseseisvunud Eesti suurimal mobilisatsiooniõppusel?

 (137)
Räägi kaasa ja säutsu!
SIILI-BLOGI: Pildid, videod ja muljed ehk mis toimub taasiseseisvunud Eesti suurimal mobilisatsiooniõppusel?
Foto: Kaitsevägi/Ardi Hallismaa

Täna algas kaitseväe suurõppus Siil, kus harjutab sel aastal Eesti kaitsmist üle 13 000 kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelaste ja liitlaste sõduri.

4.- 15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv õppus Siil 2015 on läbi ajaloo kaitseväe suurim. Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal on planeeritud osalema üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse õnnestumisel on kõige olulisem osa just reservväelasel, kes moodustavad osalejatest üle poole.

Õppus Siil koosneb kolmest etapist: I etapp 4.-8. maini on üksuste formeerimine ja väljaõpe, II etapp 9-12. maini on 1. jalaväebrigaadi taktikaline õppus ja lahinguülesannete täitmine ning III etapp 13.-15. maini on operatsiooni lõpetamine ja varustuse esmane hooldus.

Hea lugeja ja õppusel osaleja, anna ka meile oma muljetest seoses suure õppusega teada! Kirjutada võib meile aadressile rahvahaal@delfi.ee, lisada oma mõtteid siiasamasse blogisse või kasutada sotsiaalmeedias hashtag`i #Siil.