Sig Sauer ei vaidlustanud halduskohtu otsust

 (6)
Sig Saueri relvad
Sig Saueri relvadFoto: AP/SCANPIX

Relvatootja Sig Sauer ei vaidlustanud Tallinna halduskohtu otsust, mis jättis rahuldamata relvatootja kaebuse Eesti kaitseväe relvahanke osas.

Relvatootjat Sig Sauer Eestis esindava OÜ Bristol Trust juht Ants Põldsam ütles, et Sig Sauer otsustas eelmisel nädalal, et pole mõtet edasi vaielda, vahendab ERRi uudisteportaal. "Ja kuna esmaspäeval sai vaide esitamise tähtaeg läbi, siis nii see jäi," sõnas Põldsam.

Ka Riigi kaitseinvesteeringute keskuse kommunikatsioonijuht Ingrid Mühling kinnitas, et Sig Sauer ei esitanud vaiet.

3. mail jättis Tallinna halduskohus rahuldamata kaitseväe relvahankes osalenud relvatootja Sig Saueri kaebuse. Sig Sauer taotles otsuse tühistamist, mis tunnistas hanke võitnud relvatootja verifitseerituks ja nende pakkumuse edukaks.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus kuulutas ülemöödunud aastal välja hanke, mille eesmärk oli hankida Eesti kaitseväele uusi automaattulirelvi. Hankele tunnistati vastavaks kolm pakkujat, võitjaks kuulutati Lewis Machine & Tool Company (LMT). Seepeale vaidlustas samuti hankele vastavaks tunnistatud Sig Sauer otsuse riigihangete vaidlustuskomisjonis (VAKO).

Seotud lood:

Samuti taotles Sig Sauer halduskohtus Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse ja tänavu 11. märtsil tehtud VAKO otsuse tühistamist, millega tunnistati LMT verifitseerimist ja pakkumus edukaks. Kaebaja hinnangul ei olnud hankija otsused õiguspärased, kuna verifitseerimine toimus vastuolus hankedokumentide tingimustega.

Kohus relvatootja kaebusi ei rahuldanud ning LMT kasuks mõisteti Sig Sauerilt välja menetluskulud 4 761 eurot.