Sibul: "Tujurikkuja" Estonia sketši peale surmaähvarduse saatnu vabandas täna

 (63)
Priit Sibul
Priit SibulFoto: Andres Putting

Ringhäälingunõukogu (RHN) liige Priit Sibul (IRL) lausus, et vana-aasta õhtul RHNi liikmetele "Tujurikkuja" reisiparvlaev Estonia huku teemalise sketši tõttu tapmisähvarduse saatnud inimene saatis täna vabandava kirja.

Estonia huku sketši tõttu saatis RHNi liige Jaak Alliku sõnul üks inimene neile tapmisähvarduse. Täna saatis sama inimene Sibula sõnul omakorda vabanduse.

Sibul võrdles Estonia nalja mõne aasta taguse küüditamisenaljaga. Tema sõnul tuleb suurt hulka inimesi puudutavate traagiliste sündmuste üle nalja tehes vaadata, kas aeg ja koht on sobivad. Estonia puhul polnud õige aeg vist käes, kui õiget aega üldse tulebki.

Sibul nägi tapmisähvardust samal õhtul, aga ei pidanud seda samast naljast paremaks ega halvemaks ega tundnud end ohustatuna. "Inimene, kes on haavunud, elas end samamoodi välja. Nägin pigem ühe inimese ängi, kes end ebaõnnestunud moel väljendas," lausus Sibul.

"Tujurikkujas" meeldis talle kaupluses olevate eestlaste nali, ka Edgar Savisaare ja Priit Kutseri laul oli tema hinnangul naljakas.

Ta lausus, et ringhäälingunõukogu liikmed ei tegele ETV programmi koostamisega ega kontrolli seda enne avaldamist üle.