Shanghais elav eesti arhitekt: tööl tuleb täita ankeet, kui peaks haigestuma või Wuhanist pärit inimestega kohtuma

 (20)
Shanghais elav eesti arhitekt: tööl tuleb täita ankeet, kui peaks haigestuma või Wuhanist pärit inimestega kohtuma
Shanghai tänavapiltScanpix/Reuters

Hiinas Shanghais elava ja töötava, kuid praegu Eestis viibiva arhitekti Tõnis Kimmeli sõnul on Wuhanist levima hakanud uue koroonaviiruse 2019-nCoV tõttu elu ka mujal Hiinas tavapärasest erinev.

Shanghais elava arhitekti Tõnis Kimmeli puhkust pikendati 7. veebruarini, kuigi algselt oleks ta Hiinasse naasma juba 3. veebruaril.

"Tööl tuleb täita ankeet, kui peaks haigestuma, kohtuma inimestega Wuhanist või ise kuhugi mujale reisima. On ju ikkagi puhkuste aeg," kirjeldas Kimmel sealseid olusid.

"Paljud muuseumid on kinni, üritusi ei toimu. Ka meie väike joonistusgrupp jätab välja minemata," lisas ta.

Samuti kihab Kimmeli sõnul iga sotsiaalmeediagrupp ja sõpradega räägitakse alatasa koroonaviirusest.

Siiski ei tunne ta hetkel ohtu oma tervisele. "Gripp tundub Eestis praegu mulle ohtlikum," märkis Kimmel. "Eestis käisin maskiga jooksmas, kuna avastasin, et nii on külma õhu sisse hingamise oht väiksem."

Shanghais tuleb aga maski teistel põhjustel kanda ja seda nõuab ka riigivõim. Samuti edastatakse Kimmeli sõnutsi ametlikke teadaandeid, milles öeldakse, et ilma mõjuva põhjuseta ei tasu reisida.

Viiruse mõjust igapäevasele elule saab ta paremini aimu, kui järgmisel nädalal Shanghaisse naaseb.

Hiinas levima hakanud uus koroonaviirus 2019-nCoV on praeguseks jõudnud ka mitmesse teise riiki. Olukord muutub kiirelt ja igapäevaselt teatatakse uutest juhtumitest uutes riikides.

Seotud lood:

Hetkeseisuga puudutab haigus 6057 inimest (eile 4474), kellest koguni 5970 (eile 4409) on Hiinas. Levikukohtade lõikes on nakatunute hulga poolest Tai (täna 14 nakatunut, eile 8) Hong Kongist (nii eile kui ka täna 8 nakatunut) ette rebinud. Järgnevad Taiwan (8 nakatunut) ja Jaapan (7 nakatunut), mis eile samuti olid nakatunute hulga poolest pingereas allpool. Samuti on nakatunuid juurde tulnud Malaisias (7 nakatunut) ja Singapuris (6 nakatunut).

Euroopas on haigusjuhtumeid täheldatud seni vaid Prantsusmaal ja Saksamaal. Prantsusmaal on eilsega võrreldes kokku tulnud üks nakatunu (praeguse seisuga 4) ja Saksamaal kolm tükki (samuti kokku 4).

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!